Autor Téma: Slack pro 313th  (Přečteno 4714 krát)

Offline MrMarkusCZ

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
Slack pro 313th
« kdy: Duben 13, 2016, 03:53:41 odpoledne »
Nezaložíme si tým pro 313th na Slacku (https://slack.com/)? Zdejší forum je fajn pro nadhození témat a diskuzi nad nimi. Někdy ale potřebujeme něco operativnějšího, na něco se zeptat, narychlo domluvit nějakou akci nebo notifikovat naše hráče (jmenovitě nebo všechny) o nějaké důležité události (změna frakce, změna ve štábu, nějaké varování apd.). TeamSpeak je dobrý pro hlasovou komunikaci, ale ten chat je špatný a dostat se k němu z práce nebo mobilu je pro mě prakticky nemožné a nebudu sám.

Už nějaký čas používám pro tyto účely Slack a jeví se mi velice dobře. Je to chatovací aplikace s webovým přístupem i aplikací pro mobily. Vidíte seznam členů a kdo je online, chat si drží prohledávatelnou historii. Lze tam vytvořit více kanálů a pak při psaní příspěvku dát o příspěvku vědět konkrétním lidem nebo jinému kanálu. Běžně používám Slack přes web nebo z Androidu, aplikace je samozřejmě i pro iOS. Základní funkčnost je zadarmo.

Mají pěkně řešenou integraci na jiné systémy, odkaz na obrázek ho rovnou zobrazí, youtube video jde hned přehrát, google docs se zobrazí náhled apd. Nejsem admin, dostal jsem se k tomu náhodou jako člen několika hráčských skupin v Elite Dangerous (stovky členů, desítky online) a přijde mi to tak zajímavé a užitečné, že přicházím s návrhem udělat si na Slacku vlastní tým. Pilotní provoz, když se to ukáže jako zbytečné, zrušíme to.

Offline Knaar

• Plný člen
    • Zobrazit profil
Re:Slack pro 313th
« Odpověď #1 kdy: Duben 13, 2016, 08:17:00 odpoledne »
Počkej s tím Markusi, 313 je mrtvá, pokud ji neoživí F3 tak nemá nic takového dle mého názoru cenu.

Jinak jsem pro.  :D
Today is a good day for my Ego let die.

Offline Shadow SP01

• Administrátor
  • Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Duben 14, 2016, 06:25:56 odpoledne »
Řekněmě, že jsme spíš lehce spící až dřímající, ale tak do skupinek se scházíme a když si říkáme targety, tak to stojí ještě pořád za to :-)

Co se týče nějaké aktivity navíc, proč ne, klidně to založ a uvidíme co to přinese dobrého.

Offline MrMarkusCZ

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Duben 15, 2016, 12:58:43 odpoledne »
Založeno. Byla volná krásná doména.

http://313th.slack.com/

Členství ve Slack týmech funguje na emailovou pozvánku, rozeslal jsem zprávu pár z vás. Kdo se budete chtít přidat a pozvánka vám nedorazila, pište mi na MrMarkus@gmail.com a já vás pozvu.

Po přihlášení do týmu na Slacku uvidíte 4 kanály, které jsem tam vytvořil:

#general - obecný chat k čemukoliv, co zrovna potřebujete nebo chcete sdělit ostatním
#mechlab - chat o buildech mechů
#cw - chat k CW - domluva kam dropovat, kdy, s kým, postřehy k taktikám apd.
#announcements - kanál určený pro informování hráčů členy štábu
#staff - privátní kanál omezený pro členy štábu

Ještě jednou připomínám, je to chat a historie zpráv má smysl maximálně pár dní. Cokoliv chcete napsat dalším generacím pište sem na fórum. Slack toho umí opravdu hodně, sám jsem použil za půl roku co ho znám jen malý kousek. Objevujte, učte se, experimentujte, ptejte se.

PS: Lego, použil jsem tvoje logo 313th, co jsi dával na stránku Run Hot or Die. Dej mi vědět, kdyby jsi s tím nesouhlasil.
« Poslední změna: Duben 15, 2016, 04:06:26 odpoledne od MrMarkusCZ »

Offline MrMarkusCZ

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Duben 18, 2016, 02:42:45 odpoledne »
Lethrendis se mě správně zeptal "Proč Slack, když tady máš funkční fórko, na které jsme zvyklí?". Ono především místo je tu pro obojí. Fórum je vhodné pro archivaci informací, jako jsou třeba buildy mechů, popis taktik, odkazů na videa nebo pochlubení se result obrazovkou s našim výkonem. Slack je chat a je vhodný pro operativní věci, když je něco třeba řešit tady a teď. Sepsal jsem si znovu body za mě, proč mám Slack rád, v čem mě přesvědčil o svých kvalitách a proč za něj tady bojuji:

- chat, rychlá komunikace, kvalitní webovka
- kvalitní mobilní aplikace
- dobře nastavitelné notifikace, lidé si sami nastavují které kanály chtějí sledovat
- snadné "soukromé zprávy"
- když se o vás někdo v textu zmíní, víte o tom, dostanete notifikaci (mentions)   
- široká podpora integrací s jinými službami (deeplinky s živými náhledy do jiných služeb)
- dobře a snadno se tu hledá
- snadná administrace, běží jako služba v cloudu

Offline Daruwind

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Duben 19, 2016, 04:45:40 dopoledne »
Celkově mi to přijde jako dělení informací.....lepší mít jedno centrální místo...

Offline MrMarkusCZ

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Srpen 09, 2016, 03:14:36 odpoledne »
Připomínám existenci tohoto komunikačního nástroje. Aktuálně je nás tam 21, tak se nebojte přidat.

Offline Shadow SP01

• Administrátor
  • Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Srpen 10, 2016, 06:06:36 odpoledne »
A opravdu se to hodí zejména pro aktivní hráče aneb když třeba chybí podepsat kontrakt tak tam je přímý link na mě nebo někoho jiného a hned se to napraví. Bude fajn pokud tam budete.

Offline Daruwind

• Starší člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Srpen 11, 2016, 09:54:26 dopoledne »
A nebo pro neusálou diskuzi o blbostech :P  ::)

Offline MrMarkusCZ

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: říjen 24, 2016, 09:25:27 dopoledne »
Včera si pár lidí na TS stěžovalo, že nevěděli o Slacku, i když lezou na mwo fórum. Proto připomínám toto vlákno.

Offline MrMarkusCZ

• Administrátor
  • Superčlen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Listopad 23, 2017, 07:29:30 dopoledne »
Ahoj. Poslední aktivita na Slacku byla 1.srpna. Pokud nemáte nic proti, v prosinci Slack pro 313th vypnu. Mějte se

Offline Demon Spawn

• Plný člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 20, 2017, 11:22:57 dopoledne »
Asi to momentálně není potřeba a pokud by se v budoucnu ukázalo, že se to zase bude hodit, se to poladit znovu.